Clident - Botox

Copyright Clident - Gdańsk Przymorze - Dentysta Stomatolog

BOTOX

Dentysta Przymorze - Clident
Botox  

Leczenie Botoxem
Botox, to rodzaj neurotoksyn produkowanych przez bakterie. Jest siedem odmian toksyny botulinowej. Do celów medycznych i terapeutycznych znalazła zastosowanie toksyna botulinowa typu A. Z ogromnym powodzeniem stosuje się Botox, aby zminimalizować efekt starzenia się skóry. Leczenie okazało się bardzo skuteczne, zaś sam zabieg jest krótki i praktycznie bezbolesny.

Jak działa Botox?

Botox

Hamuje odwracalnie przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Podczas niezakłóconego działania mięśni, neuroprzekaźnik (acetylocholina) jest uwalniany do zakończeń nerwowych, powodując skurcz mięśni. Botox blokuje wydzielanie tego przekaźnika, powodując rozluźnienie i zrelaksowanie mięśni. Inaczej mówiąc, Botox w miejscu podania powoduje zniesienie ruchów mięśni. Ma to swoje zostasowanie przy likwidowaniu zmarszczek mimicznych zlokalizowanych głównie w obrębie górnej części twarzy. Najlepiej na terapię Botoxem reaguje: poprzeczne zmarszczki występujące na czole pionowe zmarszczki ponad nasadą nosa (tzw. “lwia zmarczka”) zmarszczki mimiczne okolicy zewnętrznych kącików oczu (tzw. “kurze łapki”)

Podawanie Botoxu

Preparat podaje się w postaci podskórnych lub domięśniowych wstrzyknięć, w kilku do kilkunastu punktach. Do iniekcji używa się bardzo małych strzykawek i bardzo cienkich igieł. Dzięki temu bolesność zabiegu jest niewielka. Dodatkowo, dla zwiększenia komfortu pacjenta, w naszym gabinecie stosujemy znieczulenie miejscowe w postaci kremu.

Efekty podania Botoxu

Efekt działania Botoxu uwidacznia się po 2-3 dniach. Zaś pełen efekt pojawia się średnio po upływie tygodnia i utrzymuje się do 4-6 miesięcy. Po tym czasie dla podtrzymywania efektu, zabieg należy powtórzyć. Jednak nawet jeśli nie zdecydujesz się na ponowną kurację, skóra wygląda lepiej, gdyż odpoczywa od ciągłego działania mięśni, jest zrelaksowana i świeża. Zaś mięśnie, które nieznacznie zmniejszają swoją masę (ponieważ przez pewien czas nie pracowały), będą teraz kurczyć się z mniejszą siłą, powodując mniejsze marszczenie skóry.

Czy Botox uzależnia?

Nie, ale ponieważ pozytywne efekty jego działania są naprawdę widoczne, wiele osób decyduje się na kontynuację terapii. Przy czym, podczas regularnego stosowania Botoxu, efekt jego działania wydłuża się. Dowiedziono także, że odpowiednio wczesne rozpoczęcie aplikacji Botoxu (nawet u osób 20-kilku letnich) może w znacznym stopniu opóżnić powstanie i utrwalenie się zmarszczek.

Powikłania

Jak w każdej dziedzinie medycyny, tak i tutaj mogą wystąpić powikłania. Na świecie wykonuje się miliony wstrzyknięć Botoxu, mimo to dotąd nie odnotowano poważnych negatywnych następstw. Zdarzyć mogą się niewielkie i z reguły szybko ustępujące krwiaki lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Porażenie mięśni ZAWSZE mija, więc jakiekolwiek ewentualne negatywne działanie Botoxu także ustępuje.

Cena ustalana indywidualnie w gabinecie, zależna od ilości podanego preparatu